K téme, na rovinu

Autor: Peter Herman | 16.1.2014 o 14:30 | Karma článku: 9,66 | Prečítané:  581x

Manželstvo je jedinečným zväzkom jedného muža a jednej ženy. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru, obhajoval a vysvetľoval pán Figeľ tento návrh zmeny Ústavy SR. Či je to tak, alebo nie, alebo či to tak bude, na to nech si každý odpovie sám, ale spôsob obhajoby tohto návrhu mi je proti srsti a je obyčajným farizejstvom.

Táto zmena v ústave, podľa Figeľa, má napomôcť zabezpečiť zdravý a normálny život rodín a výchovu detí . Pán Figeľ, nehnevajte sa, ale toto s podporou a zdravým vývojom rodín nemá nič spoločné a rodinám reálne v ničom nepomôže. Riadnym manželstvám a zdravej výchove detí pomôže jedine to, že budú spolu, že nebudú žiť oddelene z ekonomických dôvodov, že na výchove detí sa budú podieľať obidvaja rodičia spoločne a nie len jeden, lebo druhého deti vidia, v tom lepšom prípade,  raz za mesiac, pretože je nútený cestovať za prácou. Aj terajšia Ústave SR chráni zákonom manželstvo, rodinu a rodičovstvo (čl.41). Váš , takmer monológ, na Tému... bol dlhý , nudný a nepovedali ste dokopy nič. Kopec fráz ako:" Na rodine nám záleží, chceme aby sa rodinám darilo, štát sa má angažovať tam, kde ide o deti a rodina je toho základ..." , ale ako reálne zabezpečiť , aby to tak aj fungovalo, ako ústava zaručuje a ako navrhujete, to neviete a nedokážete. Realita, hlavne na východe Slovenska, je úplne iná. Skrývate sa za inštitút rodiny, za košický prolife pochod, aby ste nemuseli povedať nahlas: som proti registrovaným partnerstvám homosexuálov, punktum, vybavené, skončené.

Ja neobhajujem práva istej menšiny, to nech si robia sami, len mi vadí keď sa k téme nehovorí na rovinu . V prvom rade riešte existenčné problémy slovenských rodín, to je základ, a potom, až sa Vám to podarí, môžete stavať strechu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Carrefour vrátil veriteľom smiešnu sumu. Podľa súdu to je v poriadku

Reťazec vrátil veriteľom tri percentá zo svojich dlhov. Ide o sumu viac ako 430-tisíc eur zo sumy 17,5 milióna eur.

SVET

Minúta po minúte: Atentátnik zabil na koncerte v Manchestri 22 ľudí

K útoku sa prihlásila organizácia Islamský štát.

KOMENTÁRE

Keď ide o deti, stojí za to zamyslieť sa

Aký svet chceme odovzdať ďalším generáciám?


Už ste čítali?