RTVS - služba verejnosti

Autor: Peter Herman | 13.3.2013 o 14:40 | Karma článku: 15,15 | Prečítané:  1799x

Nedá mi nezareagovať na články uverejnené tutu . Zákon 340 z 18.10.2012 o úhrade za služby verejnosti poskytované Rozhlasom a televíziou Slovenska, hovorí o úhrade za služby verejnosti poskytované Rozhlasom a televíziou Slovenska.

Chápeme sa RTVS? Teraz nehovorím o poplatkoch, zľavách a povinnostiach jednej, či druhej strany. Teraz sa snažím vysvetliť , že hovorím o službe verejnosti. Pretože silno pochybujem , že RTVS má snahu zverejniť a oboznámiť nás, neznalých koncesionárov o tom, čo nás čaká po Veľkonočných sviatkoch, v platení koncesionárskych poplatkov.

          Treba povedať, objektívne, že väčšinu poctivo platiacich koncesionárov nečaká nič, prekvapení budú len dôchodcovia, ZŤPS-kári a vlastníci viacerých nehnuteľností, ktorí sú odberateľmi elektrickej energie a ktorí do konca marca 2013 nezdokladujú priamo RTVS svoj nárok na zľavu, resp. odpustenie koncesionárskeho poplatku.

          Vedenie RTVS sa zrejme drží známeho hesla, že neznalosť zákona neospravedlňuje a asi tajne dúfa, že zarobí na chudobných dôchodcoch a invalidoch ťažké peniaze tým, že im vyrúbe plné poplatky spätne od 1.1.2013.

          Lebo, ak by RTVS mala snahu dokázať, že je naozaj službou pre verejnosť, tak už mala od začiatku platnosti zákona denne omieľať , čo sú povinní urobiť tí, ktorí majú nárok na neplatenie konces.poplatku. To, že to zverejnia nejaké komerčné denníky, je veľmi málo.

          Vážená RTVS, dokážte, že ste naozaj službou verejnosti a nie len ďalším finančným zdieračom štátnej správy.

 

p.s. Argument, že všetko je na webe, v tomto prípade neuznávam

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák sa krízy stráni, po dlhom čase sa ho netýka

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke. Či by bol za odvolanie Plavčana, dosiaľ nepovedal.

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi problém

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.


Už ste čítali?