Naša justícia vidí

Autor: Peter Herman | 28.1.2013 o 12:35 | (upravené 28.1.2013 o 17:38) Karma článku: 21,80 | Prečítané:  1036x

Minulý štvrtok som opäť, po čase, nazrel  Pod lampu, že čo nové u Hríba a veru bolo to veľmi zaujímavé a hlavne poučné. Konečne som pochopil, na rozdiel od Štefana (aspoň mám taký dojem), prečo je boj s korupciou a klientelizmom  v najvyšších kruhoch taký, aký je. Nie len na Slovensku , ale aj v Čechách.

Je to úplne jednoduché. Nevieme sa vysporiadať s minulosťou. Príklad profesionálneho vraha - sudcu, ktorý poslal na smrť desiatky nevinných ľudí, hovorí za všetko. Vrah si spokojne dožil svoj život (a veru dlhý život) bez najmenšej ujmy, bez akéhokoľvek trestu. Jednoducho, jeho činy boli premlčané.

-„Prečo?" -opýtal sa Hríb svojho hosťa.

-„Jednoducho preto, lebo sa nedalo vymeniť všetkých sudcov" - bola odpoveď pána historika.

Nuž veru, je to pravda, všetkých sa vymeniť nedá, ale dá sa urobiť to, že tí, čo majú na sebe len tieň podozrenia z predošlého režimu, ale aj  súčasnosti, nesmú zastávať ani tie najmenšie funkcie, počnúc obecným úradom a končiac prezidentským palácom. A to sa neurobilo a ani sa nerobí, a preto je dôvera občanov v štát a spravodlivosť takmer nulová. Tak , ako neboli potrestané zločiny komunizmu, tak nie sú potrestané ani zločiny nášho novodobého kapitalizmu. Nie je záujem „nezávislých" súdov, polície a prokuratúry , aby sa niečo vyšetrilo.         Pred časom boli Pod lampou sudcovia, bolo až očividné, že „vedia svoje", ale mlčia, boja sa, lebo tí, čo nemlčali, sú už mimo hry.

Veď predsa nie je možné , že na ústavnom súde sedia sudcovia, nominanti politických strán, kde je ich nezávislosť? O generálneho prokurátora sa takmer dva roky zvádza politický boj, a podobne je to v prípade ostatných úradov, ktoré majú kontrolovať  výkonnú moc a majú byť nezávislé!!!

Nie je predsa možné , že z toho množstva káuz, tunelovania, privatizačného rozkrádania, daňových kolapsov, ktoré takmer denne čítame v novinách, počúvame v správach, nebol nik ani len obvinený , nie to ešte právoplatne odsúdený(malé ryby sa nerátajú).

Ľavica má jedno veľké koryto, do ktorého jej my všetci prilievame žrádlo, a tak sa jej nevídane darí a mocnie a podmaňuje si všetky „nezávislé inštitúcie" a pravica!? Zídu sa pred kamerami ako bábky v Dóczyho teátre(nech mu je zem ľahká) rozhadzujú rukami, korýtka majú prázdne, chcú čosi urobiť ,len sa im nedarí, ešte viac sa trieštia a prečo? Lebo zabudli vyčistiť svoje chlieviky od gorilích pozostatkov.

Bohužiaľ, pravda je krutá. Aj pravica ,aj ľavica už premrhali možnosť  dať občanom aspoň kúsok viery, že spravodlivosť ešte existuje. Zbytočné sú všelijaké špeciálne prokuratúry a súdy, ústavy pamäti národa a vyšetrovacie tímy, pokiaľ nie sú reálne výsledky a tie veru, nie sú a zdá sa, že ešte dlho ani nebudú. Je najvyšší čas previazať justícii opätovne oči stužkou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák sa krízy stráni, po dlhom čase sa ho netýka

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke. Či by bol za odvolanie Plavčana, dosiaľ nepovedal.

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi problém

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.


Už ste čítali?