Zelenina - luxus

Autor: Peter Herman | 17.8.2012 o 13:38 | Karma článku: 13,24 | Prečítané:  1105x

              Ak chodíte na záhradu len raz za týždeň, stihnete urobiť len to najnutnejšie. Preto som časť dovolenky venoval svojej záhrade, aby som ju zas dal do poriadku, aspoň na 2-3 týždne.

            Pripravoval som hriadky na jahody a druhý výsev špenátu, keď tu zrazu hlasné: „ Dobrý deň!" - prišla moja suseda, asi 70 ročná dôchodkyňa.

           „No, to si zas užijem" - pomyslel som si v duchu, lebo jej sa ústa nezastavia, ale to by mi až tak nevadilo , aj tak ju počúvam len jedným uchom a na pol úst pritakávam, ale ona rozpráva tak hlasno, že ju počuje celá záhradkárska osada.

          „ Prišla som pozrieť, či už mám nejakú mrkvičku a petrušku!" kričí, „lebo viete čo, pán sused!, bola som ráno na tržnici, že si kúpim zeleninu do polievky, ale keď som videla tie ceny, oči sa mi stĺpkom otočili" - rozpráva na celé okolie. Ale bol som tam len ja a ona. Prišla bližšie k plotu a pokračuje.

          „ Zväzoček mrkvy jedno euro a hádajte koľko petržlen!" -„ to veru neviem" - odvetím, „ neviete?, ta choďte pozrieť, až dva evri, ta čo sú, blázni? Obyčajná zelenina do polievky za sto korún? Šak banány sú lacnejšie jak obyčajná zelenina", rozčuľuje sa susedka. "Ta, čo sme opice, že budeme len banány? To tí naši páni tam hore o tom vedia jaké sú ceny? To jak sa máme zdravo stravovať z 300 eurového dôchodku, keď si nemôžeme ani obyčajnú zeleninu kúpiť?! Ja si ešte trochu dopestujem, chvalabohu, lebo mi pánbožko zdravie žičí, ale ostatní starí, už im len pomrieť treba, bo ani na obyčajnú zeleninu nemajú. Môžem sa im na to vysrac, že je zeleniny plný trh, keď si ju nemám za čo kúpiť! " a spustila ďalší prúd „chvály" na „šickych tam hore". „ Už len tote polievky zo sáčku budeme variť a v telke pozerať, jak sa politikom pri schôdzach prehýbajú stoly od chlebíčkov a všakovakého ovocia. Oni na to majú, na päť kusov ovocia a zeleniny denne, tak mi dochtorka kázala , že tak treba , každý deň aspoň päť, len tote evri mi už nezrátala."

           „No, ale už idem, len vás tu zdržiavam od roboty, ale musela som sa dakomu vyrozprávať , bo ja doma nikoho nemám" a pobrala s k hriadkam so zeleninou. Ešte chvíľu dudrala pri hriadke s mrkvou, všimol som si, že vytiahla pár tenučkých mrkvičiek, natrhala petržlenovej a zelerovej vňate, zaštrgotala zámkou na bráničke a pobrala sa domov.

            Z tej zeleninky asi veľa polievky nenavarí, ale aspoň bude domáca a voňavá, a tiež sa potrebovala aj vyrozprávať. To tiež pomáha, hlavne starým a osamelým.

         

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák sa krízy stráni, po dlhom čase sa ho netýka

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke. Či by bol za odvolanie Plavčana, dosiaľ nepovedal.

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi problém

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.


Už ste čítali?