U holiča

Autor: Peter Herman | 3.7.2012 o 13:44 | Karma článku: 10,66 | Prečítané:  744x

Dnes nastala tá správna konštelácia hviezd a objektívnych skutočností, dnes som sa rozhodol, že sa po dlhšej dobe znovu ostrihám. Aj som to sľúbil svojej najmilšej, že po Ozzyho koncerte tak učiním, ale uznajte, mohol som ísť na rockový koncert s krátkymi vlasmi? Ako by som vyzeral medzi vlasatými rovesníkmi? Ale o koncerte vo Viedni nabudúce, vrátim sa späť do holičstva, lepšie povedané strihačstva.

Pootvorené dvere na holičstve veštili, že som sa prerátal, keď som si myslel, že v pondelok ráno bude prázdno a dve mladé strihačky sa o mňa pobijú. Po prvé, bola tam len jedna a po druhé, čakajúcich pánov zo šesť, ak rátam medzi pánov aj asi 8 ročného chlapca v maminom sprievode.

          Z kresla sa práve zdvihol dokončený mladík, smutne pozrel do veľkého zrkadla, prešiel si rukou po čerstvom kanadskom trávniku, čo mu ostal na hlave a pri pohľade na zbytky bujnej hrivy, čo ležali na dlážke, si len mierne povzdychol, zaplatil a s pozdravom sa porúčal z holičstva.

- „Ďalší prosím, vyzvala slečna, dozametávajúc pozostatky predošlej obete".

Vstal práve ten chlapec s mamou. Sediacim chlapom zaiskrili oči pri pohľade na pozadie mladej mamičky v minisukni, ktorá začala vysvetľovať holičke , ako si predstavuje budúci účes svojho syna.  Ale iskry vášne sa začali pomaly meniť na iskry zloby. Mamička stále stála pri chlapcovi a dirigovala každý úkon strihačky.

- „ Mala si ho ostrihať sama , keď je taká múdra",

zamrmlal jeden zo starších čakateľov a vôbec sa nesnažil svoju netrpezlivosť skrývať. Ostatní chlapi súhlasne prikývli. Čakali sme ďalej, čo nám iné ostávalo? Mamička dirigovala, syn sa mračil a holička prenášala predstavy zákazníčky na chlapcovu hlavu.

- „Dobrý deň" - pozdravila , vchádzajúc do holičstva, mladá pani

 a hneď si profesionálne zrakom premrkla hlavy, ktoré sedeli na laviciach. Prišla druhá holička, nálada chlapom výrazne stúpla. Aj tá prvá už dokončovala chlapcov účes, ak sa dá nazvať účesom to , čo mu ostalo na hlave. Len akýsi kohútí hrebienok nad čelom ťahajúci sa mierne k temenu hlavy , nagelovaný tak, aby vydržal aspoň do večera.

- „No , nech sa páči, mladý pán, hotovo".

Chlapec vstal z kresla, obtrel si rukou tvár a bez slova sa pobral k dverám nasledovaný matkou, ktorá medzitým stihla za strihanie zaplatiť .

- „Ani mu ani bu",

znovu zadudral ten istý pán,

- „ polhodiny ho tu cifruje, diriguje holičku namiesto toho, aby naučila seba a svojho syna slušne poďakovať a pozdraviť."

Nuž čo, aspoň že to máme pekné na hlave, ak už nie v nej.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák sa krízy stráni, po dlhom čase sa ho netýka

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke. Či by bol za odvolanie Plavčana, dosiaľ nepovedal.

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi problém

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.


Už ste čítali?