Svedomie politika

Autor: Peter Herman | 2.2.2011 o 14:10 | Karma článku: 7,35 | Prečítané:  920x

Matoviča je čisté a dáva mu vnútornú slobodu.  To bol citát z regionálnych novín na strane obyčajných ľudí. Je veľmi dobré ,ak môže toto politik o svojom svedomí povedať a bodaj by sme mali takýchto politikov čo najviac. Aj keď na druhej strane, nájdite politika, ktorý by prehlásil o svojom svedomí, že ho čisté nemá alebo ináč, že čisté svedomie pred sebou samým a hlavne pred svojimi voličmi má asi každý politik , kým mu to jeho svedomie nezašpiní nezávislý súd.

         IM má svedomie čisté, a preto môže veselo hovoriť o svedomí tých druhých. O svedomí hlavne opozičných politikov, ktorí o všetkom vedeli, ktorí vedeli o zlodejstvách, ktorí vedeli o korupcii, ktorí vedeli o rodinkárstve a kšeftoch, ale pre blaho svoje a blaho svojich blízkych a priateľov boli pre istotu ticho a nekonali. Pre pokoj v strane a duši iba sledovali, ako verchuška zbíja a tvárili sa , že ich sa to netýka. A možno že sa ich to aj týkalo , ale iba celkom máličko, len tak okrajovo, čo ani nestojí za povšimnutie , nie to ešte na verejné obvinenie. Veď ako je to u nás bežné, každý kto má nejaký lukratívny post len svojich k sebe ťahá a pomaly sa to stáva aj normálnym a povšimnutia nehodným.

         Ale má to jeden háčik. K tým vyššie spomínaným sa dostáva aj sám Obyčajný človek. Znovu citujem: „Niektorí zase majú podosádzaných svojich príbuzných a známych po rôznych úradoch...,Sú tiež takí, ktorí robia kšefty ... A tí poslední sú zbabelci... Kruté ,či tvrdo napísané?", koniec citátu.

         Čo dodať na záver, zas niekto niečo vie, ale nepovie. A čo svedomie politika? Pomaly, ale isto stráca svoju vnútornú slobodu a dostáva sa do pomyselného väzenia politických kšeftov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Róbert Bezák: Radi počúvame, ako niekto vyrieši naše problémy

Možno je to taká diagnóza spoločnosti, že je schopná si kohokoľvek zvoliť. Som z toho smutný.


Už ste čítali?