Svedomie politika

Autor: Peter Herman | 2.2.2011 o 14:10 | Karma článku: 7,35 | Prečítané:  921x

Matoviča je čisté a dáva mu vnútornú slobodu.  To bol citát z regionálnych novín na strane obyčajných ľudí. Je veľmi dobré ,ak môže toto politik o svojom svedomí povedať a bodaj by sme mali takýchto politikov čo najviac. Aj keď na druhej strane, nájdite politika, ktorý by prehlásil o svojom svedomí, že ho čisté nemá alebo ináč, že čisté svedomie pred sebou samým a hlavne pred svojimi voličmi má asi každý politik , kým mu to jeho svedomie nezašpiní nezávislý súd.

         IM má svedomie čisté, a preto môže veselo hovoriť o svedomí tých druhých. O svedomí hlavne opozičných politikov, ktorí o všetkom vedeli, ktorí vedeli o zlodejstvách, ktorí vedeli o korupcii, ktorí vedeli o rodinkárstve a kšeftoch, ale pre blaho svoje a blaho svojich blízkych a priateľov boli pre istotu ticho a nekonali. Pre pokoj v strane a duši iba sledovali, ako verchuška zbíja a tvárili sa , že ich sa to netýka. A možno že sa ich to aj týkalo , ale iba celkom máličko, len tak okrajovo, čo ani nestojí za povšimnutie , nie to ešte na verejné obvinenie. Veď ako je to u nás bežné, každý kto má nejaký lukratívny post len svojich k sebe ťahá a pomaly sa to stáva aj normálnym a povšimnutia nehodným.

         Ale má to jeden háčik. K tým vyššie spomínaným sa dostáva aj sám Obyčajný človek. Znovu citujem: „Niektorí zase majú podosádzaných svojich príbuzných a známych po rôznych úradoch...,Sú tiež takí, ktorí robia kšefty ... A tí poslední sú zbabelci... Kruté ,či tvrdo napísané?", koniec citátu.

         Čo dodať na záver, zas niekto niečo vie, ale nepovie. A čo svedomie politika? Pomaly, ale isto stráca svoju vnútornú slobodu a dostáva sa do pomyselného väzenia politických kšeftov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trebišov, mesto syfilisu. Už osem rokov sa mu nedarí nad chorobou zvíťaziť

Syfilis šíria nezriedka detské prostitútky, ktoré majú len osem rokov. Za sexuálne služby si pýtajú iba päť eur.

DOMOV

Dobré ráno: Kto vôbec myslí na naše deti?

Ako sa u nás narába so školstvom.

DOMOV

Frešo, Kusý, Ftáčnik. Komu nesedia čísla župnej kampane

Most-Híd minul najviac, no do nákladov zarátal aj sumy na vlastnú propagáciu.


Už ste čítali?